Jídelníčky – obědová + večeřová inspirace obrazem I.

Přidáno před 4 years
Přeji vám hezký pondělní den,
dnešní ukázka jídel nebude ani z oblíbených snídaní ani ze svačin, ale z hlavních chodů, tedy zaměřeno na obědy a večeře, protože si dávám každý den stejná jídla (děláme to v celé rodině odjakživa a přijde mi zvláštní vařit na každý chod úplně něco jiného) :-)
Liší se maximálně zeleninová příloha, ale jinak nic.
Tak se vám dnes pokusím nastínit pár mých jídel, která jsem stihla ještě zdokumentovat předtím, než je do sebe s velkou žravostí chutí jako vždy naládovala :)
Ono totiž ten chtíč, hladík či chuť bývají dost často rychlejší, než spoušť foťáku :D
A nyní tedy premiérové obědy/večeře v mém podání, ne zcela fotogenické, ne tak krásné, možná i ne tak lákavé (pro někoho), ale pro mě postačující a dobré :)

Jídelníčky - obědová + večeřová inspirace obrazem I.
Na úvod jedna specialita. Říkáte si RYBÍ PRSTY?! Nikoli :)
To jsou velice mocmocmoc vydařené amaranthové kari špalíčky s tempehem na kmíně, domácím špenátem a cuketkou a zeleninovou mísou s bylinkami a olivovým olejem (kterou vidíte u 1. fotky).
Opravdu moc chutné, musela jsem se pochválit, tenhle nápad se mi povedl :)
A další z mých moc oblíbených. Zeleninová mísa s bylinkami, vše domácí... a ...
... výýýtečné domácí brambory (tj. 280g) s vejci (žloutky jsou jen zatažené) - miluji, jak jsou uvnitř ještě tekuté!
A řádně opepřené, jak mám ráda - čerstvý mletý černý pepř.
Tentokrát i pro vegany...
... báječná naklíčená cizrna na paprice s domácím kysaným zelím - s vůní segedínského guláše (!) a barevným jarním zeleninovým salátem ze zelí s lučními květy :) Věřte či ne, mňamka!
Ó mé milované ječné krupky v Shoyu omáčce se sójovými plátky a domácím salátem z celeru s bylinkami zalité olivovým olejem.
Talíř by mohl být větší (přeci nebudu ubírat na jídle!) :D
Pokračujeme dál mými vykoumanými recepty. Schválně, zkuste hádat... :)
(?)
... tak jsou to koprové jáhly na Shoyu s tempehem, tipli jste to? :-)
Ke konci vám představím některá jídla alá "zabal si mě" - krabičky - všude kolem nás :)
Překvapení pro přítele (sobě si srdíčka nevykrajuji :D) v podobě celozrnných maximušlí mušliček s domácí červenou řepou, vajíčkem a sýrem. Zbaštil vše, jen nevím, zda z hladu nebo mu ode mě skutečně chutnalo :-P
A další překvapení opět pro přítele, zde jsem mu připravila jeho milovanou rýži do podoby hráškového rizota se strouhaným sýrem (mimochodem sýr byl až z Korziky a byl to ten jejich pravý pastevecký kozí sýr, přivezla ho teta, která cestuje... a hrášek domácí:) )
Tak tady už máme krasavce nikoli přítelovi, ale pro změnu mému taťkovi do práce (aby neměl pořád jen suché pečivo s polévkou :D)... Rýžové nudle s čínskou kari omáčkou a vajíčky a k tomu nějaká ta trocha domácí zeleninky (cuketky), čerstvé bylinky, ale taťka na "zelené" moc není, takže netřeba to s tou zeleninou přehánět... aspoň zbyde víc na mě :D
Na úplný závěr strašně moc dobrý tip, který se tedy co do vzhledu pyšnit ničím nemůže :)
Úžasné kořeněné jáhly na pórku s nasbíranými houbičkami a zapečeným sýrem, nejraději mám, jak se krásně táhne sýr od pusy... ještě horký a proto také neesteticky z kastrůlku :D
Pro mě je pořád prioritní si pochutnat a až pak mít jídlo načančané, ze vzhledu se člověk nenají a nejhlavnější přeci je si to řádně vychutnat :)


Snad jsem vás dnešními fotkami nenudila a možná někoho inspirovala k novým potravinám či kombinacím, já vždy vařím z toho, co mě napadne, padne pod ruku, mám k dispozici, na co mám chuť a co mi zapadá do celkového denního jídelníčku (aby se mi nic neopakovalo často a také jsem neměla příliš živočišných složek...)

Budu ráda, když mi napíšete, zda něco vyzkoušíte či co určitě ne (?) a zda už jste někdo také zkoušel klíčené luštěniny?

Mějte krásný zbytek dne!