Buchtičky s krémem

Přidáno před 3 years
Buchtičky s krémem. Ve škole jsem je vlastně neměla moc ráda. Vůbec sladký oběd jsem nikdy neměla příliš v lásce (na rozdíl od většiny spolužáků), protože to není ten opravdický oběd. Teď jsem jim ale dala znovu šanci, udělala k nim domácí žloutkový krém se spoustou rumu. A dobrý, opravily si u mě svou reputaci!

Buchtičky s krémem

Ingredience na 1 plech buchtiček:


500 g polohrubé mouky
200 ml mléka
100 g másla
30 g cukru krupice
25 g čerstvého droždí
nastrouhaná kůra z 1/2 bio citronu
4 žloutky

Na krém:


3/4 litru mléka
1 vanilkový lusk
80 g krupicového cukru
6 žloutků
1 lžička jemného škrobu
3 lžíce rumu


Postup:


1. Nejdřív si připravíme kvásek. Do hrnečku si rozdrobíme droždí, přidáme lžíci cukru, čtyři lžíce teplého mléka a lžíci mouky.  Necháme pod utěrkou vzejít. Mouku smícháme se zbylým cukrem, solí, citronovou kůrou, žloutky, rozehřátým máslem, kváskem a zbývajícím mlékem. Vypracovat těsto necháme robot a pokud ho nemáme, musíme to udělat ručně. Jako každé kynuté těsto, i tohle potřebuje pár intenzivích minut s vařečkou. Pokud se nepropracuje dobře, je po upečení tuhé.

2. Těsto vyklopíme na pomoučněný vál, vyválíme z něj válečky, ty rozkrájíme na stejnoměrné kostičky. Vytvarujeme buchtičky, které skládáme jednu vedle druhé na plech vymazaný olejem. Buchtičky necháme v teple nakynout, trvá to asi půl hodiny. Potom je pečeme v troubě předehřáte na 180 stupňů asi 25 minut. Po upečení je ještě teplé potřeme máslem 

3. Nejdříve si převaříme mléko, přidáme do něj vydlabaný vanilkový lusk a cukr. Žloutky zašleháme k teplému mléku společně s rumem a škrobem. Na mírném ohni zahříváme asi 10 - 15 minut, kdy by směs měla přiměřeně zhoustnout. Dáváme extrémní pozor, aby se mléko nezačalo vařit, protože jinak se žloutky srazí a krém je nepoužtelný. Na poprvé se tohle přesně přihodilo mně, takže jsem musela celý krém udělat znovu a na druhou várku už mi nevyzbyla vanilka.

4. Podáváme všechno ještě teplé, posypané rozinkami a se šálkem kakaa.

Můj tip: 


Zbylé bílky použijte třeba na dort Pavova a nebo si je zamražte, až je budete někdy potřebovat.