ÚVOD DO RUBRIKY “ZE ŽIVOTA”

Přidáno před 3 years
ÚVOD DO RUBRIKY
Asi si teď říkáte, co to tu vniklo za rubriku. Tak vám o tom nyní napíši pár řádků.

ÚVOD!
Za posledních dva a půl roku, což je vlastně doba mého blogu se v mém životě stalo spoustu událostí. Byly to situace, které mě dostaly na úplné dno, ale vzápětí vyšvihly na nebeských výšin.

O tom, čím jsem si prošla od září 2014 do září 2016 vám ale povím později. Momentálně nejsem ještě připravená mluvit o všem veřejně. Jediné, co vím jistě je, že jednou to veřejně povím. Ani ne tak, abych se vymluvila a tím si ulevila (což samozřejmě nastane také). Ale hlavně proto, abych otevřela téma, o kterém se veřejně moc nemluví, protože je hodně bolestivé. Avšak sama vím, že se v tomto tématu bohužel najde spousta z vás a tím pochopíte, že to vlastně není tabu, ale naprosto běžná věc. Bohužel.
Ale jak řekla jedna psycholožka: "Je důležité o dané věci mluvit veřejně, protože jakmile to vyslovíte nahlas, tak váš mozek pochopí, že to není tabu, ale běžná věc!". Jakmile jsem se tímto začala řídit (samozřejmě mezi nejbližšími a až po překonání největší krize), tak mi to opravdu pomohlo.
Do té doby, jakmile jsem toto téma nadhodila, tak většina přátel řekla: "Tak se o tom nebudeme bavit ať se netrápíš a přejdeme na jiné téma!". Bylo totiž vidět, že sami neví, jak reagovat a mysleli si, že když o tom mluvím, tak mi to ubližuje. Když jsem se začala řídit výše zmíněnou větou, tak jsem jim vždy odpověděla: "Ne to je dobré, můžeme se o tom pobavit, naopak mi to pomůže!". A pomohlo.

Ale dost o tématu, o kterém vlastně momentálně nic nevíte. Chápu, že nyní budete asi zvědaví, ale nakousla jsem to proto, že vím, že toto se dá aplikovat na jakoukoliv negativní situaci, která se děje v našem životě. Tak se nad tím zkuste zamyslet a zkuste to aplikovat. A pokud chcete ještě jednu radu, tak se zkuste podívat na videa od Janky Chudlíkové (maminka Not so funny Any). Je to koučka, která koučuje spíše lidi v byznyse, ale mně její rady hodně pomohly v osobním životě a díky ní jsem našla směr, který mě z toho dna zvedl.

O ČEM BUDE TATO RUBRIKA?
Asi si tedy říkáte, o čem tato rubrika nakonec bude. Jak už název napovídá, tak bude o mém životě.

V mé hlavě se točí tolik myšlenek, které bych chtěla napsat na papír a sdílet s ostatními a tím je motivovat. Anebo vlastně třeba zjistit, že stejný "problém" řeší i někdo jiný a že v tom nejsem sama. Takže nebude jen o pozitivních věcech a motivaci, ale také o těch negativních věcech a vlastně společné motivaci, jak je překonat.

Najdete tu vše od mých myšlenek, názorů, toho co mě motivuje, co dělám, prožívám, řeším, ale také, co mě trápí.

Abychom nezačínali hned něčím negativním a nebo zapeklitým, tak mám pro vás jednu novinku. Jak jsem už avizovala při děkování za 2. místo v Czech blog awards, tak tento rok bude o velkých změnách. Ani ne tak radikálních, jako velkých. Protože v mém životě nastala jedna zlomová situace a to, že se v květnu stanu maminkou a Arty tatínkem. Ano, čekáme naše první "SmoothBaby". Jak řekla Janča Popečeníčková, čekáme malé smůtýčko :-).

S touto novinkou přirozeně nastává spousta změn. Ať už ve směru stravování, životního stylu, tak celkových zájmů. To, co šlo jednoduše doteď, jako spontánní cestování, návštěvy všech možných restaurací a festivalů a dalších možných aktivit, teď už bude lehce komplikovanější. V restauracích to bude třeba z tohoto důvodu, že ne všechny jsou baby friendly a ne všude je pohodlné s tím malým miminkem vyrazit.

Přijde s tím i ale nová sekce v oblasti vaření a to "Příkrmy". Už opravdu dlouho mi spousta z vás píše, zda bych mohla připravit několik inspirativních receptů právě pro děti.

Bohužel špatně se něco vymýšlí, když já samotná nemám v tomto oboru ještě zkušenosti. Samozřejmě to nechci nijak podcenit a vařit z vody (jak se říká) a chtěla bych navštívit nějaký kurz či výživového poradce, který by mě v tomto směru něco nového naučil. Ale už nyní říkám, že zasahovat do nutričních hodnot určitě nebudu. Jsem stále food blogger amatér a ne specialista. Když něco vznikne, tak opravdu jen jako inspirace.

Ale s touto novinkou určitě přijde i více lifestylových článků na téma miminko. Takže třeba hlavní otázka, kterou jsem si stále pokládala a to: "Co sakra mám jíst, když mi je stále tak špatně!" nebo "Jaká je ta základní výbava pro miminko, aby mi něco nechybělo, ale zase jsem nekoupila spoustu zbytečností, které nevyužiji!". Otázek mám momentálně každý den v hlavně opravdu spoustu a jsem šťastná, že to mohu konečně ventilovat :-)

ZÁVĚR.
Tuto rubriku jste si odhlasovali na IG (uvažovala jsem totiž nad založením samostatného blogu, abych nemotala tolik lifestyle do vaření) a jsem za to opravdu ráda. Pro mě samotnou je to rozhodně přirozenější a také už se spoustou z vás komunikuji pravidelně a někdy i hodně osobně a tak tohle bude další a snadnější cesta, jak prokonzultovat určité téma. Sama totiž budu potřebovat spoustu rad.
Děkuji vám z celého srdce za vaší podporu a za to, že tu pro mě jste!

Kačí