Milý deníčku… (prosinec 2016)

Přidáno před 3 years

Milý deníčku,

Vánoce jsou o stresu, frontách, shánění modrého z nebe a zařizování nemožného na počkání… Přesně to se valí ze všech stran, ale já věřím tomu, že Vánoce jsou nakonec jedno z nejhezčích období v roce. Nejen kvůli ozdobám a cukroví, ale především lidem. Potkáte se s celou rodinou, popřejete si s přáteli, které třeba celý rok nevidíte nebo těm svým milovaným po roce zase řeknete, jak moc je máte rádi. Milý deníčku… (prosinec 2016) Doufám, že vaše letošní Vánoce byly i se spáleným plechem lineckého, kostí v krku a hořícím stromečkem ty nejkrásnější!

prosinec-2016-kolaz-2

prosinec-2016-kolaz-8

My jsme Vánoce (už naše deváté společné!) prožili v Düsseldorfu, ale na návštěvu rodiny a kamarádů v Česku jsme samozřejmě nezapomněli. Naplánovali jsme si ji hned na začátek prosince.

prosinec-2016-kolaz-4

Na našem vánočním menu byla mimo jiné full English breakfast, rybí polévka z tresky a vánoční puding s vanilkovým krémem.

Byli jsme pár dní v Praze, chvíli v Citově a nechybělo ani moje stále oblíbenější Brno. Obešli jsme pár pražských i brněnských kaváren, při projíždění Olomoucem jsme se stavili v čajovně, v Brně jsem ochutnala sice naprosto nevánoční ale skvělý klobásový hot dog s křenem, v Citově mi málem umrzly ruce, ale hlavně jsme poobědvali s celou mojí rodinou a nafasovali jsme pár krabiček cukroví a dárky s pokynem rozbalit až pod stromečkem.

prosinec-2016-kolaz-1

Když jsme v Praze, bez kafe nemůžeme odjet. Ať už je to Ema, Místo, Šálek nebo místo, kde jsme ještě nebyli. Posledně to byla bitcoinová Paralelní Polis, kde se líbí obzvlášť Jirkovi.

Kokoska v Emě, Srdce na piazzetě Národního divadlo, EET účtenka v Alze, Havel na Hrad!, bitcoinová Paralelní Polis. Moje Praha v "kostce". :)

V prváku na gymplu jsem byla některý večer sama doma a napadlo mě, že bych si mohla vyzdobit pokoj. Vzala jsem temperky a začala jsem čmárat po zdech. Měla jsem, narozdíl od rodičů, z toho dost pubertálního výtvoru radost. A až do listopadu to tam zůstalo. Nicméně pokoj si zasloužil zateplit strop a vymalovat, proto jsem se po deseti letech znova chopila štětce a tentokrát se svolením rodičů jsem střízlivě vyzdobila kus jedné zdi. Takhle jsem pořád doma, ať jsem doma kdekoli. A aby bylo jasno, nejsem jediná ehm kreativní duše v naší rodině. Moje starší sestra Lenka chystala adventní výstavu v citovském kulturáku, kde jsem se zúčastnila soutěže o nejlepší bílé/bílkové cukroví s citronovými kuličkami z bílé čokolády. Nevyhrály, ale úspěch měly! Milý deníčku… (prosinec 2016)

prosinec-2016-kolaz-3

Brněnské Vánoce jsem si užila s tou nejlepší nejlepší kamarádkou. A chvíli i bez ní, ale vynahradila jsem si to aspoň její bakalářkou ve Skøgu a V Melounovém cukru. Mimochodem, jídlo na vánočních trzích bylo celkově vážně super, nemluvě o svařácích a punčích!

prosinec-2016-kolaz-5

Celkem jsem v Česku byla devět dní, což bohužel není moc – Jirka navíc odjel dřív, aby mohl jít do práce – a do Düsseldorfu jsem se vracela s ošklivou rýmou. Let tomu moc nepomohl, dokonce jsem nedávno četla, že nachlazení z letadla si odnáší prakticky každý, protože bacily jsou všude od opěrek po okénka… Naordinovala jsem si proto česnečku, zázvorový čaj s medem a golden milk (na recept se můžete těšit, už je nachystaný!). Jak se to říká, léčená rýma trvá týden, neléčená sedm dní? Za to můžu dát ruku do ohně. Milý deníčku… (prosinec 2016)

prosinec-2016-kolaz-7

Düsseldorfská foodie scéna je bohatá. Výborné churros s vanilkovým pudingem mají v Chidonkey, skvělý wrap s játry nebo masovými kuličkami v Libanon Express, na japonský ramen (nudlovou polévku) chodíme nejraději do Umaimon a na trzích jsme ochutnali i Reibekuchen – nicméně tyhle sladké bramboráky s jablečnou přesnídávkou nás nepřesvědčily.

Na Nový rok se kromě čočky všichni těšíme i na hromadu předsevzetí, na které se za týden vykašleme a s koncem ledna zapomeneme. Ale to neznamená, že rok 2017 nebude skvělý! Přeju vám všem (a sobě taky), ať je to rok plný lásky, přátelství, barev, radostných setkání, výborného jídla a především nádherných vzpomínek. Díky, že jste se mnou. Milý deníčku… (prosinec 2016)

PS. Pokud rádi plánujete a malujete, zkuste bullet journaling. Spoustu inspirace najdete na pinterestu a instagramu. Svůj tečkovaný blog jsem koupila v obchodě Tiger.

prosinec-2016-kolaz-9

Už na podzim jsem začala se svým prvním bullet journalem a tenhle si chystám na rok 2017. S narozeninovým “kolem štěstí” snad letos budu vzornějš a nebudu zapomínat přát. Venušiny kuličky od Whoop.de.doo jsem dostala jako dárek. Zdvižené obočí zase pěkně narovnejte, není to zas o tolik intimnější než rovnátka nebo sprej na nohy. Mají úžasný design a celkově jsou super. Hledáte-li dárek pro sebe nebo svoji partnerku, našli jste.

PS2. Včera jsme si zašli na silvestrovské pivo do Irish pubu a ohňostroje jsme pak sledovali pěkně z tepla domova. (To páté patro má něco do sebe!) Doufám, že máte všechny prsty.

prosinec-2016-kolaz-10