VÁNOČNÍ OVOCNÝ SALÁT A NAŠE VÁNOCE NA CHALUPĚ

Přidáno před 2 years
VÁNOČNÍ OVOCNÝ SALÁT A NAŠE VÁNOCE NA CHALUPĚ

Už si ani nepamatuju, kdy jsem o Vánocích v Praze viděla sníh.

Letos jsme ale o Vánocích nebyli doma. Vánoce jsme si užívali na zasněžené chalupě. Stromy, ploty, dráty...,prostě úplně všechno bylo omrzlé a vánočně bílé. Byla to krása :)

Naší, ještě napůl rozestavěnou chalupu, jsem vánočně vyzdobila. Pověsili jsme jmelí, zapálili svíčky, zatopili v krbu. Celou chalupou zněly koledy a linula se vůně františků.

O Vánocích máme doma tradičně i velkou mísu s ovocem, na které nikdy nechybí ananas, mandarinky, granátové jablko a banány. A často si děláme ovocný salát. Děláme ho právě z toho ovoce, které máme zrovna na míse, takže přináším takovou inspiraci. Koukněte na vaše ovocné mísy a pusťte se do toho :) Výborná je v salátu i čerstvá kokosová dužina nebo větší kousky z vydlabaného kokosového ořechu. Salát můžete posypat i jinými oříšky.

Všem přeji krásný nový rok 2017, ať je plný pohody, radosti, lásky a štěstí. P. 💗

Ingredience
pro 2 osoby
1 plátek (kolečko) ananasu (cca 2-3 cm vysoké)
1 banán
1 mandarinka
1 granátové jablko
1/2 karamboly 
1 mučenka
2 lžičky strouhaného kokosu

Postup:

  • Ananasu okrájejte slupku a nakrájejte ho na kostičky. Banán oloupejte a nakrájejte na kolečka. Mandarinku oloupejte, rozdělte na dílky a každý dílek nakrájejte na tři kousky. Z granátového jablka vyklepejte zrnka. 

Víte, jak to jde nejlíp? Granátové jablko překrojíte napůl. Řeznou stranou si ho položte do ruky, roztáhněte prsty, ať zrnka můžou snadno vypadávat a plochou stranou vařečky do něj začněte klepat. Nebojte se vařečkou pořádně přitlačit. Zrnka začnou vypadávat a za pár vteřin budou všechny venku :). 

  • Nakonec z karamboly odřízněte pár tenkých plátků na ozdobu a zbytek opět nakrájejte na kostičky. 
  • Všechno pokrájené ovoce dejte do mísy, přidejte vydlabanou dužinu z mučenky a lžičku kokosu a promíchejte. Nakonec ještě posypejte lžičkou kokosu a ozdobte hvězdičkami karamboly.