HVĚZDIČKY S LÍSKOVÝMI OŘECHY

Přidáno před 2 years
HVĚZDIČKY S LÍSKOVÝMI OŘECHY
Dříve jsem pekla nesčetně druhů, ale postupem času to omezuji jen na ty druhy cukroví, které opravdu mizí jako první. Nemám ráda velké kusy cukroví a mám i problém s ořechy a různými koláčky, protože už jsou tam prostě dvě sušenky. A i když formičky na ořechy jsem sehnala mnohem, mnohem menší než je klasická formička, je to prostě už kus cukroví, který vydá za dva. Proto peču raději to "suché" :). 
Ingredience:
280 g hladké mouky
150 g lískových ořechů
40 g cukru moučka
2 žloutky

Rozehřejte troubu a pečte ořechy asi 5 minut. Ještě horké je vysypte na utěrku a promněte prsty, ořechy se sloupnou. Nechte vychladnout. Hrst ořechů nožem nasekejte a ostatní pomelte. Ze všech ingrediencí udělejte těsto a dejte minimálně přes noc do lednice. 

Těsto rozválejte a tvořítkem vypichujte tvary, jaké se Vám líbí. Jen upozorňuji, že tentokrát jsem to s hvězdičkou přehnala, chce to nějaké tvořítko bez hran, po upečení mi odpadávaly, jak byly křehké. Takže zvolte raději nějaké kolečko a nebo srdíčko. Pečte v předehřáté troubé na 180°C zhruba 10 minut. Po vychladnutí pocukrujte vanilkovým cukrem (moučkový cukr s namletým vanilkovým luskem).