Kokosové muffiny s jahodami

Přidáno před 5 years
   Září nejen že začalo, už dokonce pomalu končí. Vzhledem k tomu, že si mí rodiče letos nasadili nové jahody, svítí jim záhonky šťavnatými, rudými a zvláště sladkými plody i začátkem podzimu, a tak jsem se při jedné z návštěv rozhodla jejich úrody využít. Letos jsem zkrátka tak nějak vůbec neměla čas na nic, kromě nové práce. Jahůdky jsem za každou cenu potřebovala nacpat na plech. Ve speciálním pečícím vydání Apetitu jsem objevila recept na kokosové muffiny s lesním ovocem a (s drobnými úpravami) můžu je jen doporučit :) Třeba jako svačinku do práce...a hlavně do ruky.

   Dáte si? Budete potřebovat:
- 3 vejce
- 130 g krupicového cukru
- 200 g másla
- 150 ml kokosového mléka (anebo obyčejného, mandlového, sójového,...)
- 50 ml mléka
- 300 g hladké mouky
- 2 lžičky kypřícího prášku do pečiva
- špetka soli
- 30 g kokosové moučky
- 250 g jahod (můžete nahradit jiným drobným ovocem)

   Na drobenku ještě navíc:
- 50 g kokosové moučky
- 1,5 lžíce změklého másla
- 50 g krupicového cukru

   Nejprve uděláme drobenku. Kokosovou moučku nasypeme do větší misky a s máslem i s cukrem zpracujeme rukama na drobenku. Odložíme stranou.

   Troubu předehřejeme na 180°C. Vajíčka utřeme s cukrem do pěny. V kastrůlku na plotně rozpustíme máslo a přilijeme k němu oba druhy mléka. Promícháme, přilijeme k vaječné pěně a párkrát prošlehneme. Přisypeme hladkou mouku, kypřící prášek, sůl i kokosovou moučku a umícháme sametově hladké těsto. Těstem do 3/4 naplníme důlky mufinového plechu nebo jednotlivé muffinové košíčky, posázíme je nakrájenými jahodami, zasypeme drobenkou a pečeme asi 30 minut. Muffiny zezlátnou a vyběhnou do výšky, pro jistotu ale vyzkoušejte píchnout špejli do středu muffinu, abyste se ujistili, že jsou hotové.

   Málem jsem už zapomněla, jak dobré můžou být ty docela jednoduché věci.

Kokosové muffiny s jahodami