POMÁHÁME VEČEŘÍ: VAŘILI JSME PRO DOBROU VĚC

Přidáno před 4 years

POMÁHÁME VEČEŘÍ: VAŘILI JSME PRO DOBROU VĚC

Znáte organizaci Zajíček na koni a Café AdAstra? Je to parta skvělých lidí, kteří mimo jiné dávají práci handicapovaným. Ti pracují právě ve zmíněné kavárně v Podskalské ulici v Praze – na place, v kuchyni nebo prostě pomáhají, s čím je právě potřeba a co jim zdraví dovolí.Spolu s Janou Vašákovou (Slepičárna blog) a Lenkou Mansour (PR kavárny) jsme vymyslely sérii večerů na pomoc kavárně. Hlavní myšlenkou je to, že každý měsíc, jeden večer, bude vařit jedna blogerka bez nároku na honorář konkrétní menu pro omezený počet lidí. Výdělek poputuje na Zajíčka na koni a druhou velkou přidanou hodnotou je to, že plná kavárna dodá zaměstnancům příjemný pocit, že jsou tam prostě potřeba.

unspecified

A tak jsme to v pondělí jako první otestovali rovnou na mě. Sestavili jsme tříchodové francouzské menu – cibulačku, kuře na víně a koláč s mandlovým krémem. K menu jsme navíc přidali levandulovou limonádu a dárek od zaměstnanců kavárny. Navíc si každý návštěvník odnese recepty. Pokud se všechno dobře podaří, chceme udělat večerů přesně 12 a na konci ze všech posbíraných receptů vyrobíme e-knihu, kterou pošleme všem hostům. Otevřeli jsme tedy možnost rezervací a čekali. Byli jsme jako na trní, jestli bude o večeři zájem, a nakonec se přihlásilo skvělých 20 hostů.

unspecifiedg

A tak jsme se do toho pustili. V pondělí jsem odešla z práce dřív a nastoupila do kuchyně kavárny. Byla jsem pěkně nervozní, protože všechno poprvé bylo jen na mě – většinou třeba burgery děláme v týmu a můžeme si tak rozdělit odpovědnosti a společně dochucovat. Naštěstí jsem na to ale zas tak úplně sama nebyla. Byli mi k ruce skvělí pomocníci z kavárny, kteří se se mnou u vaření pěkně zapotili (nejen kvůli horkému počasí). Obdivovala jsem všechny, s jakou energií se do toho pustili a v kuchyni se nám společně dobře pracovalo.

rt

I přesto, že nás tlačil čas a brambory se dopékaly ještě v době, kdy už hosté jedli polévku, všechno jsme nakonec stihli. Vydávali jsme z kuchyně jeden talíř za druhým a potom jsem konečně sundala zástěru a šla mezi lidi. A to přišla velká radost, protože mi jídlo chválili a spokojeně seděli a užívali si příjemnou atmosféru za zvuku živého klavíru. Takže já už mám odvařeno a teď je řada na dalších jedenácti bloggerkách. V listopadu je na programu Janička Vašáková, autorka blogu Slepičárna a v neposlední řadě šéfredaktorka časopisu F.O.O.D. Tak přijďte! Já tam určitě budu.

PS: Informace jako termín a možnost rezervace brzy najdete na facebookové stránce kavárny AdAstra.

hz

srzz

t

ttt

cs

rszz

Všechny fotky vytvořil můj Ondra. Na Instagramu ho najdete jako @ondrejduffek.