JAPONSKO: BAMBUSOVÝ HÁJ, KIMONO A DOBRÁ VĚŠTBA V KYOTU (5)

Přidáno před 4 years

JAPONSKO: BAMBUSOVÝ HÁJ, KIMONO A DOBRÁ VĚŠTBA V KYOTU (5)

Dnešní probuzení v Osace je mnohem lepší, než to včerejší. Máme před sebou totiž „návrat“ do Kyota a po včerejších zážitcích se tam neuvěřitelně těšíme. Hotel v Kyotu máme sice až od 14 hod, ale snad nás nechají checknout se dřív.

Přijíždíme do Kyota, po chvilce hledání nacházíme náš autobus a jedeme k našemu hotelu, který se nachází v centru Kyota. Cestou si kupujeme zmrzlinu – Ondra smetanovou, já s příchutí melounu. Je to divná zmrzlina – prodává se v sáčku a je ve tvaru malých kuliček, které jíte jako bonbony. Je taky příšěrně sladká, ale je srandovní ji jíst. Hotel vypadá moc hezky a personál je tak milý. Sice se nemůžeme checknout dřív, ale necháváme si v úschově batohy a vyrážíme objevovat další části krásného Kyota.

Autobusem jedeme směrem k opičímu parku, do kterého ale nepůjdeme, protože chceme jít do bambusového háje a bojíme se, že bychom to celé nestihli. Začínáme v chrámu nebeského draka, Tenrjú-ji, což je jeden z hlavních chrámů zen-buddhistické školy rinzai. I díky tomu má nádhernou a rozlehlou zen zahradu s velkým jezírkem. Když projdeme zen zahradou, horní branou míříme směrem k bambusovému háji. Vypadá nekonečně, úplně nás hypnotizuje koukat skrz nekonečné kmeny a všude je zeleno. Zastavujeme se a koukáme přes rameno malíři, snažíme se dotknout právě vyrůstajícího bambusu, který má ještě plyšovou kůru a celé je to takové kouzelné.

DSC02999

Zen zahrada a jezero

DSC03001

Chrám v zen zahradě

DSC03005

Všude zeleno

DSC03037

DSC03049

DSC03053

Plyšový bambusový miminko

Stezka bambusovým hájem je kratší, než jsme čekali a tak nám zbývá ještě dost času. Bývali jsme ještě mohli jít do toho opičího parku. No nedá se nic dělat, zastavujeme se v obchodě s vějíři a kupujeme vějíře pro rodinu a kamarády. Pak se jedeme podívat na zlatý chrám Kinkaku-ji. A opravdu je celý zlatý! V chrámu si kujuji věštbu a tentokrát v ní stojí samé dobré předpovědi. Mám z toho ohromnou radost a věštbu si schovávám do peněženky. Snad se vyplní!

DSC03068

Zlatý chrám Kinkaku-ji

DSC03078

DSC03080

DSC03090

Věštba!

Na posilněnou si dáváme „svačinku“ z rýže a jedeme do textilního domu, kde se prodávají originální kimona. S asistencí milé paní si zkouším to, co se mi nejvíc líbí a kombinuji barvy. Prodavačka mě chválí, že kombinuji barvy jako pravá Japonka a mně to trošku lichotí. Ondra si taky zkouší kimono, ale koupit si ho nakonec nechce, zatímco já si odnáším pořádnou tašku. Pak sledujeme nádhernou přehlídku kimon.

DSC03102

Jedeme do hotelu, převzít pokoj a nechat tam kimono, abychom mohli jít na Fushimi Inari-taisha, poslední velkou kyotskou svatyni. A to je páni zážitek! Na začátku je velká svatyně, na kterou navazují tisíce rudých bran Torii. Skrz ně jdeme do kopce a po schodech, cestou se zastavujeme v malých svatních a je to naprostá paráda! Celá cesta, která má 4 km, je těmito branami hustě lemovaná. Nejraději bych došla až na vrch hory, kde je prý úžasný výhled, ale bohužel už zapadá sluníčko a my se musíme stihnout vrátit dolů do města.

DSC03118

DSC03126

DSC03152

DSC03157

K večeři si dáváme udon nudle s tempurou a je to opět velká dobrota. Z hotelového okna koukáme na noční Kyoto a pomalu se v hlavě loučíme s Japonskem. Už zítra odlétáme do Jižní Koreji.

DSC03186

DSC03188