Jak blondýna ke zlatu přišla

Přidáno před 3 years

..aneb výtržek z citlivého deníčku

Pěkný nedělní večer!
Uběhlo přesně 24h od včerejšího vyhlášení, a Blanice má pořád ještě mrazíky, jen co na to pomyslí.
Já mám medailu, kurva!

Jak blondýna ke zlatu přišla

Včera jsem totiž (kdyby se náhodou našel někdo z vás, který to nečetl na mých stošedesátidvou sociálních sítí, v zhruba pěti stech příspěvcích) absolvovala svoje první oficiální trojbojařské závody. Protože i když byly ty domažlické o vánocích jakkoliv boží, na Evropu nebo svět mě nedostanou

V pátek proběhlo vážení a i když jsem byla do toho osudného rána napnutá jak kšandy, nakonec jsem s přehledem navážila 51,1, a to jsem ani nemusela obíhat sokolovnu, stříhat vlasy a předvést na vážení malé píp šou.
Pak už se jen čekalo na Blani a náš předzávodní odpolední program byl jasný – zabránit katabolismu a s vypětí všech sil a zapření svých dosavadních hodnot a zásad si i společně s Adélkou dopřát něco nezdravého Blanko vole co to tady hraješ
13129260_1557014307932769_1843634068_n-horz

 

Ráno v den soutěže jsme sice ještě měly naplánovanou malou obchůzku po pražských pekárnách, ale jakmile jedna z nás přiznala  slabochu , že se na to její žaludek úplně necítí, ostatní s oddechem přitakaly.

Soutěž jako taková, aneb když už šlo do tuhýho
Měla jsem to štěstí a už od brzkého rána mi po boku byla Adélka, která trpělivě snášela a mírnila moje záchvaty paniky, úzkosti, vzteku i nervozity, které se stupňovaly přímo úměrně s tím, jak se blížil samotný první pokus.
Protože Blanice byla posraná, že se bude hýbat v monoliftu, že nezvedne 90kg, že jí rupne singlet nebo podobné konspirační teorie, které mohou napadnout jen mojí nevypínající se kebuli.
A to ani nechci rozebírat problémy s účesem, jestli mě gumička s růžičkama nebude škrábat u dřepu a co když se mi sponka zapíchne mezi trapéz a činku. Prostě to nevymslíš a za chvíli o tom budu moct psát knihu.
Nicméně naštěstí vše dopadlo dobře, Blanka se dooblíkla a bez růžiček, avšak s růžovým tričkem, vyrazila dřepovat.
DŘEP

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

95kg

Pravděpodobně vám většina závodníků řekne, že na závodech jim vše přijde lehčí než na tréninku a že nakonec zvedaly další pokusy více, než měli v plánu.
Ale to samozřejmě není případ blondýny.
První dřep měl totiž kromě 90kg na čince ještě zhruba patnáct až dvacet kilo emočního nákladu, takže i když mi ostatní tvrdili, že jsem lítala jako pírko, já jsem si připadala, jak kdybych měla vyslat na svět další Pilátovou a už ani o ťuk víc.
Naštěstí jsem si ale při monoliftu nepocupitla, takže obavy, že mě s největší pravděpodobností u první disciplíny diskvalifikují, byly ta tam.
Druhý pokus 95kg, to už se tep ze 160 uklidnil na solidních 120, Pilátová numero dos zůstala na svém potenciálním místě a teď už se jen čekalo na pokus třetí. Osudná stovka. Číslo, u kterého vím že silově na ní mám, ale už jen při pomyšlení na trojmístné číslo mi roste jeden šedý vlas za druhým a lítají motýlky nejen v břiše, ale po celém těle. A to ani nemusím zahlídnout žádného samečka.
Bohužel tento mindset zůstal přesně takový i na závodech a i když podpora byla veliká, svou činku jsem ladně nechala jističům za mnou. Prosím pánové, děkuji, nechci.

Nový projekt videa31_FreezeFrame

Z tohohle by měla maminka radost. Konečně jí ti chlapci pomáhají!

BENCH

P5071067

S Adélkou a její novou trojbojařskou kolekcí ,,Hlavně na princeznu #ŠATYTAKYSINGLET“

Tady jsem pro změnu snížila základ z 47,5 na 45kg a měla štěstí, že pánové porotci se smilovali nad copatou hromádkou neštěstí a i s odražením byl pokus platný. Další, 47,5kg jsem jim to nejspíš chtěla vynahradit, posečkala ještě pár chvil po povelu a stejně tak jako třetí, 50kg pokus bylo vše platné. A s čistým svědomím můžu říct, že bych měla i na víc.
Ale radši to uklidníme a egoistické pindy si necháme na jindy. Taky jsem se tam mohla složit a měla bych po parádě.

MRTVOLA
mrtvola.jpg

Před ní už jsem konečně neměla stáhnutý žaludek jak Adenike s jejím fitness opaskem a abych neporušila tradici, na posilnění jsem otevřela arašídové máslo, projednala taktiku s Adélkou ,,mám se tvářit jako krtek, nebo zabít porotce v čele?“ -> nakonec padla schizofrenní varianta, aneb přijď jako Elle Woods (Pravá Blondýna) a odejdi jako Beatrix Kiddo (Kill Bill) a než jsem se nadála, řada byla opět na mně. Se zlatými botičkami, protože není vhodnější a speciálně vyráběné obuvi, jako jsou skládací piškotky z Camaieu zhruba za 250kč. A s mašličkou. A jaký sklidily úspěch!
První suverénní stovka (na to, jak jsem s ní bojovala přes půl roku celkem hladce), druhý 107,5kg už s lehkými obavami (na fotce) a posledních 110kg ze všech sil, slzičkou v oku, s lehkým technickým deficitem, ale jsem docela ráda, že jsem na chvíli dokázala vypnout ten svůj úzkostlivý mozek a díky podpoře domažlických i ostatních jsem potřebnou váhu dotáhla bez houpání kolen, obloukové techniky, kterou by leckterý pes záviděl (vidíte jak jsem se kulantně vyhnula slovnímu spojení techniky sraní?!) a s plotýnkami, které dnes bez problému a bolesti fungují.

1462642742968 (1)

video ze 110kg na fejsbučku, youtube coming soon

 

VYHLÁŠENÍ

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

V tu chvíli už vládl klid a mír, Blanka byla upravená, nezpocená, najedená (aneb další část másla herewego a proč to rovnou nenabírat proteinovou combat crunch s příchutí arašídového másla #neverenoughpeanutbutter #pleasehelpher) a v jednu chvíli dokonce i lehce plesknutá nevyhlazeným kingswoodem alkoholiku měli tě vykázatalkoholiciPrvní místo v juniorské kategorii a pak taky první ve své váhové, ale položme si ruku na srdíčko, pořadí první z jedné se přece jen malinko dalo očekávat.
A dodatečné ceny Miss sympatie si cením obzvlášť.
..A teď už jen nával fotek a taky obrovské sentimentální poděkování vám všem, kteří jste mi fandili po celý den, Blaňuli, Adélce, celému týmu Nguyenů a SK IRONBULLS, strýci za fotku a tetě za dotáhnutí strýca a především mamince, že se nepřijela podívat a nekřičela ,,Nezvedej to, je to těžký“ ,,Kluci notak pomožte jí“ ,,Pust to, dyť si něco uděláš“ a poslední, u vyhlášení ,,A to je její poslední“❤ SLUNÍČKA, KYTIČKY, PUSINKY
OLYMPUS DIGITAL CAMERA

První a první, první a druhá #naholkydobrý

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

To se ti to oslavuje, když jsi v kategorii sama, co? #noaco

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

❤ Blanička a Blanička

13177417_10204630275036109_4694877234310594340_n

A pokud jste došli až sem, a když už mám tu sentimentální, posílám ještě jednoho extra hudlana.
A pak už zase suchá frigida. Nebojte.


Filed under: POWERLIFTING