Zmrzlinář, Praha

Přidáno před 4 years
Zmrzlinář, Praha
   UPOZORNĚNÍ: Tento text obsahuje jen a pouze názory autora. Ty nemusí být konečné, definitivní, v žádném případě nemají být hanlivé a nemají znevažovat ničí práci.

   Víte, kde mají v Praze nejlepší zmrzlinu? Já už ano. Rozhodně ve vinohradském Zmrzlináři!

   Ti znalejší zmrzlinu od Zmrzlináře znají už delší dobu pod názvem Zmrzlina 2AD z Tuchlovic. Společnost se zabývá výrobou zmrzliny už od roku 2008 a své fanoučky tak sbírá už celých osm let. Letos v únoru se svými produkty konečně dorazili i do Prahy. Otevřeli zmrzlinárnu s názvem Zmrzlinář na pražských Vinohradech ve Slezské ulici a říkám vám, tohle místo prostě nemůžete minout.


   Prodejna je z venku spíše nenápadná, má obrovské zaoblené skleněné výlohy, přes které vidíte úplně všechno, co je uvnitř. A vidíte všechno úžasné! Minimalistický čistý design, zdi tvářící se jako tvrdý beton, zářivě lesklé bílé kachličky, provazy jednoduchých žárovek na přiznaných černých kabelech, pár tmavěhnědých stolů a židlí, nerez, dřevo a zcela kontrastní slaďounké logo růžovoučkého zmrzlinového kopečku. Bohužel, interiér nedokážu blíže popsat, vždycky zůstanu stát ohromená a užívám si další a další detaily...a teda taky místní zmrzlinu:)


   Přímo proti dveřím je umístěna chladící skříň se zmrzlinou, pokud správně počítám, tak s 16ti druhy a na tu pak z obou stran navazuje dlouhatánský dřevěný pult s věcmi nutnými pro prodej zmrzliny - kornouty, temoboxy a také s nějakým doplnkovým sortimentem (naposledy jsem viděla brownies a meruňkové "šneky") a také třeba s bezlepkovými zmrzlinovými kornouty. Nechybí ani kasa.

   Prodejna zmrzlináře je prostě úžasná. Nemusíte si vybrat jen jeden, dva nebo tři druhy zmrzliny, které by jste dostali po kopečku, můžete si poručit degustaci. To znamená, že si vyberete pět různých druhů zmrzliny, od každé dostanete takový menší kopeček a můžete tak ochutnat hromadu příchutí, na které by jste si normálně třeba ani netroufli. Musím se přiznat. Ochutnala jsem už skoro všechno! Měla jsem vanilku, čokoládu, arašídy, kávu, jogurt, nugát, kaštan, karamel, jablečný koláč, pistácii, lískové oříšky, marakuju, graviolu, mango, jahodu, malinu, rakytník a měla jsem i kaki. A víte co? Dost těžko vybírat, která byla nejlepší. Všechny totiž byly naprosto fantastické. Mými osobními favority však bude asi vanilka, marakuja, graviola a rakytník. Ochutnat ale určitě musíte všechny. VŠECHNY!


   Kromě fantastické zmrzliny a pár kousků doplňkového pečiva (mám dojem, že spolupracují s Pekárnou Praktika) mají také poměrně široký výběr čajů, nealka a na mlýnku prima kávu. Obsluha je pozorná a ochotná a když budete nad výběrem váhat, nebudou váhat oni a dají vám jakékoli zmrzliny klidně na lžičku ochutnat.


   Za mě je Zmrzlinář jasným vítězem. Příjemné a krásné prostředí, neuvěřitelná zmrzlina v nepřeberném množství klasických i exotických příchutí a dobrá káva s prima obsluhou. Chápu, je březen, ale...Zmrzlinář je prostě Zmrzlinář.