Perník na plech

Přidáno před 4 years
   Pokud vás honí mlsná a vaše srdíčko si stýská po něčem, co nabízí jednoduchou chuť i jednoduchou přípravu, tak je jasné, že potřebujete dezert na plech. Ideálně perník na plech! Ten můj se měří na hrnky a je obohacený o čokoládu
a o lískové oříšky. Perník sám o sobě není nijak zvlášť sladký, v kombinaci s čokoládovou polevou vás pak potěší tak akorát.
Perník na plech

   Už cítíte, jak voní? Já teda jo! Takže si připravte:
- 2 hrnky polohrubé mouky
- 1 hrnek hladké mouky
- 1 hrnek cukru krupice
- 1 sáček kypřícího prášku do pečiva
- 3 lžíce holandského kakaa
- 1 lžička perníkového koření
- 2 hrnky mléka
- 2 vejce
- 1/2 hrnku rozpuštěného másla a slunečnicového oleje (1:1)
- 70 g pražených a loupaných lískových oříšků - na hrubo nasekaných
- 50 g bílé čokolády nasekané nahrubo
- 100 g mléčné čokolády
- lžička slunečnicového oleje
- 50 g bílé čokolády zavřené do cukrářského sáčku a zasukované

   Troubu dáme předehřát na 180°C a hlubší plech (já mám plech 33 x 28 cm) vyložíme pečícím papírem. Ve větší misce smícháme oba dva druhy mouky s cukrem, kakaem, kypřícím práškem a perníkovým kořením. Přilijeme mléko, přidáme postupně obě vajíčka a nakonec olej a máslo. Důkladně promícháme, vmícháme sekané ořechy a vylijeme na připravený plech. Povrch posypeme 50 g sekané bílé čokolády a dáme péct do trouby asi na 25 minut. Když zjistíme, že je perník hotový (zapíchneme do něj špejli a vytáhneme ji čistou), vytáhneme ho z trouby a necháme zcela vychladnout.

   Mezi tím na vodní lázni rozpustíme mléčnou čokoládu se lžičkou slunečnicového oleje. Jakmile je zcela rozteklá a sametově hladké, vylijeme ji na povrch perníku a dlouhým rovným nožem rovnoměrně rozmažeme po povrchu. Ve vodní lázni následně rozpustíme druhých 50 g bílé čokolády, které jsme zasukovali do cukrářského zdobícího sáčku a necháme také rozpustit.  Sáčku poté ustřihneme špičku a perník, samozřejmě libovolně, ozdobíme bílou čokoládou. Polevu necháme úplně vychádnout a ztuhnout a můžeme krájet a těšit své blízké :)))