Vítejte v našem bytě I.: Ložnice

Přidáno před 4 years
Je čtvrt na čtyři a sluníčko právě po celém dnu vykouklo zpoza mraků, aby za nějakou půl hodinku pro dnešní den zapadlo. Zapadlo. To je v tomto kontextu zvláštní slovo :). No. Sedím na tyrkysově modré židli, ale musela jsem si přes ni přehodit deku, protože mě trochu studila. Mám tu v ložnici takovou svou "pracovnu", což je docela nezvyk, protože jsem poslední dva roky nic takového neměla. Ne, že bychom v předchozím jednopokojovém bytě neměli stůl a židli, ale to nepočítám, protože byly v kuchyni. Je dost možné, že teď ušetřím spoustu peněz, protože nebudu mít takovou tendenci psát své články v kavárnách a tudíž nebudu tolik utrácet za kávičky. Možná :).

Vítejte v našem bytě I.: Ložnice


Přestěhovali jsme se už koncem července a tehdy jsem vám psala o tom, jak jsme k tomuto bytu přišli. Pak jsme měsíc byli doma "ve střední Evropě" a v podstatě od začátku září to tu jakože "zabydlujeme". Upřímně? Vymalováno jsme měli docela rychle, ale se zbytkem jsme teda rozhodně nespěchali. Ne, že bychom to tu nechtěli mít pěkné, ale prostě jsme leniví a hlavně nám to ani jednomu nevadilo natolik, abychom se do toho pustili... Ale naštěstí všechno plyne a mění se a tak jsme i my dozráli do bodu, když už to šlo přirozeně.

pár fotek z procesu malování ... :)
Původně jsem si přála, aby mi se zařizováním - co kam dát a jak to uspořádat - pomohla kamarádka, která se v tom vyzná. Když to pak nevyšlo, tak přišel na řadu můj "instinkt" :). V minulém bytu jsme volili spíš tmavé barvy, hodně černé a červené. Tentokrát se lépe cítím ve světlém prostředí a objevila jsem krásu tyrkysové barvy. Tak snad to s ní nepřeženu :).

Co se týče ložnice, o které je primárně dnešní článek, rozhodli jsme se ho vymalovat světle modrou a právě tyrkysovou. Původně černou komodu i černou poličku jsme přebarvili na bílo a můj pracovní stůl, postel i noční stolky jsou taky bílé. U stolu mám tak ještě takový ten ikeácký vozík - úložný prostor - kam si dávám všechno, co nechci, aby se mi válelo na stole. Já ten vozík teda chtěla jako noční stolek, ale to se nelíbilo Radanovi, takže ... smůla. Radanovi se totiž líbí většina mých nápadů, takže když na něco řekne vyloženě ne, tak svou představu prostě pustím a přichází na řadu něco jiného.


Čeho jsem v tomto bytě chtěla mít hodně byly rámečky s různýma obrázkáma, nápisama a tak. Koupila jsem si jich milion v Ikea, většinu barvených, protože se mi to líbí, a dovnitř dala pohledy, co jsem dostala od vás nebo pohledy, co jsem koupila za pár korun v obchodě a které jsou barevnější, než samotný rámeček :). Když byl pohled menší, než plocha v rámečku, tak jsem za něj dala ještě kousek bílého papíru, aby se to "vykrylo". Postupně si možná vytisknem i nějaké společné fotky a budeme se kochat tím, jak jsme spolu hezcí! :D (haha)


Chvíli jsem přemýšlela, jestli kvůli fotkám nepřevleču peřiny, protože máme každý jiné povlečení... ale pak jsem si
odpověděla na otázku, jestli vám tu chci ukázat, jak náš pokoj fakt vypadá a nebo jak se mi podařilo ho "vystajlovat" :) 
Tady ale můžete vidět, že jsem během pár hodin trochu změnila "dekor" komody. Koupila jsem kytku a rámeček
vyměnila s jiným :).


Další "dekorací" jsou polaroidové fotky, které budu přidávat postupně. Předtím jsem je měla v peněžence a už mi začínaly zabírat hodně místa. Určitě by se hodily i do scrapbooku, ale vím, že ho v nejbližší době vyrábět nebudu a než čekat, jestli změním názor, tak je radši budu mít pořád na viditelném místě, plus se mi na té zdi opravdu líbí a nefotím jich tolik, aby se zeď zaplnila rychle...

Tak, a už je pět, venku tma jak v pytli a tuším, že pro teď jsem téma ložnice "vyčerpala". Ještě nám chybí lampičky a malé koberce k posteli, a teoreticky ještě záclony, ale ty se tu v Norsku moc nenosí :). Cítím se tu ale skvěle. Máme to tu barevné, veselé a funkční. :)

Jak se vám u nás v ložnici líbí? Nebo nelíbí? Dejte mi vědět. A mějte se krásně! :)